Join us and get 10% off your first order 

Java — це надійна та добре розвинена мова з величезною кількістю прихильників, вражаючим репозиторієм та ком’юніті, де завжди можна знайти відповіді на питання. На цьому етапі вивчається синтаксис Java, типи даних та базові функції. Тут же закладаються поняття про об’єктно-орієнтовне програмування, пакети та класи, структура даних та робота з файловою частиною. Навчання на Java-розробника — це тривалий процес, який може зайняти 1–1,5 року, перш ніж ви зможете написати робочий та чистий код для найпростіших програм. А загалом навчання ІТ-спеціаліста не закінчується ніколи. Git — найпопулярніша система контролю версій, яка дозволяє вести історію розробки проєкту з можливістю доступу до кожної збереженої версії.

Докладний список професій в IT сфері

Найкраще вибрати курси, які дадуть вам практичний досвід, де буде багато завдань, практичної роботи та зворотний зв’язок з експертом. Неспокійні часи перебудови, голодні 90-ті, коли треба було хоч десь заробити на шматок хліба – це навчило людей триматися за одну посаду, навіть якщо там не передбачається кар’єрне зростання. Люди, що застали часи Радянського Союзу, звикли, що їхнє життя – це 40 років на одній посаді. У 20 столітті часта зміна роботи засуджувалась, таких людей називали “летунами”, непостійними, суспільство не схвалювало бажаючих щось змінювати.

Не так уже й ґрунтовно треба знати Windows, тим більше, що .NET Core уже до нього не так прив’язаний.ASP це стара технологія, давно замінена ASP.NET.C# це взагалі ядро цілої платформи, її базова мова. Це в Джаві платформа і базова мова називаються однаково, а в нас ні. Але ми кажемо .NET і розуміємо C# (хоча є і інші мови, від VB.NET до F#), і кажемо C# , а розуміємо .NET. Розробка програмного забезпечення, системне адміністрування, кібербезпека, аналіз даних, UI/UX дизайн. Їхні історії надихають і доводять, що в IT-сфері немає місця гендерним стереотипам. Проєкт робить ставку на значні та дуже конкретні соціальні зміни, зокрема, переймається працевлаштуванням жінок в ІТ, інтенсивним розвитком молоді, допомогою ВПО, децентралізацією ІТ-хабів.

Особливістю цих блогів є велика кількість відеоконтенту, зокрема, новини Hillel, нарізка виступів та промов видатних ІТ-персон, відео поради тощо. Системне тестування – тестування всього додатка від початку до кінця. Фрілансер (freelancer) – спеціаліст, що сам шукає собі проекти, компанії для роботи, часто працює у віддаленому форматі. Тестування масштабування (Scalability Test) – вивчення можливості збільшувати показники продуктивності відповідно до збільшення кількості доступних додатком ресурсів.

Extensible Markup Language — мова розмітки, що розширюється, за допомогою якої можна структурувати дані для зручності їхньої подальшої обробки. Володимир Шевченко має 12 років досвіду у сфері ІТ, eleven із яких основною мовою програмування є Java. Першою довготривалою роботою була позиція Java full-stack розробника. Також, розвиваючи hard skills (професійні навички) не забувайте покращувати soft abilities.

Докладний список професій в IT сфері

Найсвіжіше про інвестиції, вакансії та зарплати на ринку ІТ і не лише, а також блоги відомих бізнесів та проєктів — це все на AIN. Чи можна покладатися тільки на опис професії як на відправну точку в рішенні йти вчитися по цій спеціальності? Як вибрати професію, щоб не викинути на вітер 5 років навчання у вузі за фахом?

Додавайте посилання на свої сторінки в Instagram, Twitter, Facebook тільки в тому випадку, якщо ви публікуєте там інформації професійного характеру. Безкоштовний курс «Маркетинг в ІТ» виклала Chief Strategy Markting IT-компанії HebronSoft Лілія Смірнова. Усі лекції та матеріали курсу доступні в телеграм-каналі, а більше почитати про програму можна на сайті. Онлайн-платформа Skillshare дає можливість освоїти професії фотографа, дизайнера, ілюстратора, відеографа та перетворити створення свого продукту на кар’єру. Жодна велика компанія не може обійтися без кваліфікованого правознавця, а хороші юристи завжди мають попит і серед звичайних людей, допомагаючи їм зорієнтуватися у правовому полі. Дизайнер може працювати дистанційно, самостійно вибираючи собі графік.

В першій половині дня відбуваються щоденні та щотижневі мітинги (команда сама вирішує кількість сінків — коротких зустрічей, які їй потрібні). Після обіду — спілкування з керівництвом, перегляд і зміни робочих планів, звітування, робота з документами та багато іншого. З 5 до 7 вечора — дзвінки із продакт-командами зі Штатів.

Докладний список професій в IT сфері

Платформа для онлайн-підприємців ThriveMyWay відкрила для українців вільний доступ до онлайн-курсу search engine optimization & Link-Building. Щоб зареєструватись на курс безплатно, людині слід написати повідомлення засновнику ThriveMyWay Георгію Тодорову про те, що вона з України. Успішна діяльність компанії напряму залежить від її співробітників, тому багато роботодавців приділяють велику увагу формуванню свого кадрового ресурсу. HR-менеджер — це менеджер по персоналу, який відповідає за кадрову політику та створення комфортної атмосфери у робочому колективі. Багатьом компаніям потрібні люди, які здатні генерувати креативні ідеї, створювати оригінальні бренди, яскраву рекламу або нові девайси. Головне завдання дизайнера — привернути увагу покупця до товару чи послуги.

Звичайно, якщо рекомендації негативні — це впливає на кінцеве рішення про те, чи запросити айтівця у команду. За статистикою, після отримання рекомендацій менеджери відмовляють кожному третьому кандидату. Статичне (Static testing) – тип тестування, який припускає, що програмний код під час тестування не буде виконуватися.

Багато хто став світчером — людиною, яка змінює свою професію чи напрямок діяльності. А яким чином можна швидко перепрофілюватись, щоб працювати не виходячи з дому та добре заробляти? Визначальним фактором завжди були і є професійні риси людини та персональні якості, важливі у роботі, а також те, наскільки людина розділяє цінності де навчатися IT компанії. Більше того, першу в світі програму для машини, яка тоді ще була в процесі розробки, написала британка Ада Лавлейс в середині 19 століття. Окрім неї, була ще відома американська науковиця Маргарет Гамільтон, яка написала бортове програмне забезпечення для здійснення польоту в межах космічної програми «Аполлон».

Для цього рівня важливий нетривіальний досвід роботи з перерахованими технологіями. Тобто з цього моменту питання не тільки в широті знань, а й в їхній глибині. Unit-тести — дуже важливий пункт при розробці, через те, що вони дають можливість підвищити якість коду та застрахуватись на випадок майбутніх рефакторінгів. Java Enterprise Edition — це платформа для створення корпоративних рішень за допомогою мови Java. Найчастіше на ній розробляють веб-додатки та веб-сервіси, але трапляються і монолітні додатки, що легко масштабуються. У 2022 році Java — це універсальна мова для написання сайтів, розробки Android-програм та створення наднадійних і потужних сервісів.

Третє — бажання максимально зануритися в середовище проєктного менеджменту. РМ має читати багато фахової літератури, проходити курси, бувати на конференціях, спілкуватися з іншими людьми з цієї сфери. Менеджмент — це дисципліна, в якій немає правильних відповідей. Мені, як колишньому технарю, спочатку було складно з цим погодитись. Якщо я писав якусь команду в консолі, то знав, що програма виконає певну операцію (чи в крайньому разі не виконає).

Розвиток особистих якостей — це постійний процес самосприйняття і самовдосконалення. Проте, слід врахувати, що ці курси є більш доступними в порівнянні з програмуванням, роблячи їх привабливим вибором для тих, хто цікавиться творчим напрямком без великих витрат. Запрошуємо на вебінар «Бронювання працівників критично важливих підприємств», який відбудеться 11 квітня. У програмі — загальний алгоритм та етапи бронювання, зміни — 2024 у порядку та критеріях, за якими визначають підприємства критично важливими. Також експерт розповість що урахувати при повторному бронюванні. У одного з наших кандидатів був скайп типу «Ім’я_junkie».

Давайте коротко розглянемо ще декілька мов, які наразі не менш популярні (у контексті великої кількості вакансій), наприклад .NET і Java. Вивчаючи ці мови, потрібно детально ознайомитися з їхніми бібліотеками та використанням цих бібліотек. Java-програміст повинен добре володіти загальними принципами роботи родини операційних систем Linux. Також йому необхідні навички використання таких наборів готового функціоналу (фреймворків), як Spring та Hibernate. Для опанування ж .NET слід ґрунтовно ознайомитись із технологіями Microsoft та особливостями роботи родини операційних систем Windows. Зовсім не зайвим стане паралельне вивчення C#, ASP тощо.

Враховуйте релевантний досвід та наголошуйте на корисних для цієї вакансії проєктах. Бажання прикрасити свій досвід і скіли може зіграти злий жарт і навіть “поховати” професійну репутацію. Сучасні методики проведення співбесід дозволяють рекрутерам чи менеджерам зрозуміти реальний рівень знань кандидата. Наприклад, в супровідному листі можна написати про те, що ви добре володієте англійською та/або іншими іноземними мовами (можливо, є практичний досвід занурення в мовне середовище). Тут же варто описати свою мотивацію та здібності до навчання.

Тож можу сказати, що це великий плюс, але він не є необхідною умовою. Цей проєкт був складним через те, що замовник постійно вносив зміни, практично щодня. Окрім того, інтерфейс сервісу був японською мовою, коли ми виправляли помилки у текстах, це було схоже на складну гру із пошуку слів.

Далі наводжу детальний ґайд про те, як треба і не треба брати рекомендації. V-модель (v-model) – модель, на кожному етапі якої відбувається контроль поточного процесу, для того, щоб переконатися в можливості переходу на наступний рівень. Тестування взаємодії (Interoperability Testing) – функціональне тестування, що має на меті перевірити, чи/як може додаток взаємодіяти з одними чи декількома елементами/системами.

Для фахівців-початківців рівня Junior розповідь про роботу в подібних проєктах може стати єдиною можливістю продемонструвати вміння та навички. Усі відомі вам тулзи перераховувати не потрібно, щоб не опинитися в незручному становищі на співбесіді. На кожному проєкті використовуються свої ключові технології та інструменти.

Далі йде детальний збір усіх вимог і планування проєкту. Та зазвичай неможливо зробити один план, який був би непорушним від початку до кінця. Навіть на етапі планування дизайну архітектури виникають зміни. Під час розробки функціоналу з’являються додаткові умови, потреба у певних деталях. Через це доводиться часто коригувати план уже в процесі. Стаття буде цікавою новачкам у проєктному менеджменті та читачам, які хочуть скласти уявлення про цю посаду.

Якщо хочете рухатися у популярному зараз напрямку веб-розробки (створення веб-сайтів), тут є декілька варіантів. Найчастіше зустрічаються такі типи веб-розробки, як front-end, back-end і full stack. Front-end (фронтенд) — це розробка візуальної частини сайту; це те, що ми бачимо, зайшовши на будь-який сайт. Back-end (бекенд) розробка залишається «за лаштунками» візуальної частини. Код бекенду розміщений на сервері і відповідає за відправлення правильних даних у браузер для відображення на сайті. А full stack (фулстек) розробка об’єднує два описані вище типи, тобто фулстек-програміст має вміти писати код як фронтенду, так і бекенду.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *